9. Zugspitze Extremeberglauf

Bylo to celé tak trochu jinak než jsme si představovali. Od pátku vydatně a nepřetržitě pršelo. I když v den D déšť ustal a udělalo se velice pěkně, tak vzhledem k počasí změnili trať a to tak, že se běželo úplně na jiný kopec s parametry jako má Lysá (13,8km délka, 700m převýšení), jen s tí rozdílem, že v úvodu byl 5km běh po rovině. Na Zugspitzi nasněžilo 70 cm sněhu a foukal tam silný vítr. Organizačně to bylo fiasko, změnu trasy oznámili až 20 minut před startem. Odvoz zavazadel do cíle odjel bez upozornění dříve než jsme tam odložili své věci. Start odsunuli o 1,5 hodinu později a předstírali hektické přípravy. Ale dle zákulisních informací od místních, to že se nepoběží na Zugspitzi už věděli 2 dny.

Samotný běh už byl bez pozoruhodností. Každý si odběhl na co mu síly stačily. Cestou 2 občerstvovačky, fandění doprovodu taky pomohlo a v cíli pocit nenaplněnosti. Kopec ještě pokračoval nahoru, ale závod už ne. Všechny tyto změny byly zapříčiněny obtížnou anamnézou posledních let. Minulý ročník sice skončil tragédií. Rok před tím byl zase dříve ukončen pro hrozící bouřku pod vrcholem. I když počasí nebylo až tak nepříznivé. Ale předchozí ročníky byly bezchybné. Letos rozhodně poměr výkon cena vyšla špatně.

Nejlépe se umístil Abe celkově 23. - 1:07.14 (v kategorii 5.), dále Milan 64. - 1:12.19, Mario 168. - 1:19.36, já 191. - 1:21.16 a Ondra 310. - 1:33.21. Vítězný čas 56.21.