LysaCup 2009 - 13.etapa, Rajská bouda

Přátelé kamarádi,

chopil jsem se sepsání komentáře 13-té etapy LysaCupu z mého pohledu....pohledu nejlépe umístěného běžce našeho týmu :-))...bohužel však „nejlépe“ v opačném pořadí :-((

Na úvod bych rád napsal, že na start 13-té etapy jsme se dostavili ve více skupinách. Martin a já jsme vyjeli v Výškovic Martinovým vozem Škoda Felicia LXi, bílé barvy s novými zimními pneumatikami neurčité značky. Pro větší názornost říkejme této skupině "skupina A". Stoša, Berďa a jeho dívčí doprovod, pro názornost říkejme "skupina B" vyrazila z Hrabůvky Berďovým Fordem Escort, také bílé barvy. Skupina C, tedy Bob - i - Kačka a celý Bobíkův Fanklub dorazili ze Starých Hamrů již tradičním červeným minibusem značky Subaru. Skupina D ve složení DrVoštěp Koudelka vůbec nedorazila omlouvaje se havárií, ve které figuroval výše zmiňovaný lékař a flaška neurčité, ale jistě velmi ohnivé vody. V kuloárech zaznělo podezření, že v tomto incidentu mají své "prsty" FK. Jednoduše řečeno až na doktora všichni na start etapy zdárně dorazili.

Na parkovišti u Rajské boudy proběhla obvyklá procedura vypisování lístků, volby vhodného obutí, dostatečné vrstvy oblečení, rozběhání, protažení atd. Rychle se přiblížila již tradiční hodina startu. Nervozita stoupala. Proběhl strategicky významný výběr startovní pozice a START. Hned od startu jsem na nic nečekal, pořádně zabral a probojoval se až na chvost pelotonu. Zuby nehty jsem vybojované místo držel až k prvnímu stoupání, kde se už pozice přes veškeré mé úsilí nedala udržet. Bohužel jsem takto přišel o všechny souboje mých kolegů, kteří byli daleko vpředu. První událost hodná zmínky, bylo doběhnutí Bobikova Fanklubu, který nepředpokládaje, že se ještě nějaký běžec může objevit, si to v klidu vykračoval směr restaurant u Veličků. Vykřikl jsem tedy na ně "STOPA VIKI", což kupodivu zafungovalo a já měl volnou cestu k průchodu. Navíc jsem si od jedné z fanynek vysloužil velkou poctu a sice si mně chtěla vyfotit. Než se ale fanynce podařilo zaujmout tu správnou pozici, ztratil jsem jistě cenné sekundy, které mi v závěru chyběly na etapového soupeře Luďu z X-Airu. (prostě jsem si našel výmluvu, proč jsem skončil až za ním:). S Luďou jsem totiž už od Veličků na ostří nože bojoval. Nemajíce čas na jakékoliv diskuse, rozmluvy a jiné zpomalování tempa jsme setrvali v souboji až za Větry, kde Luďa prokázal svou taktickou vyzrálost, obskočil tři turisty, kteří ucpali jedinou schůdnou stopu. Shora ještě běželi kluci, kteří se už vraceli dolů a než jsem se zmátořil byl Luďa fuč a souboj ztracen. V cíli už na mně čekala nezbytná časomíra v podobě netrpělivého Bobika a zbytek týmu, který již dávno seděl v chatě u horkého čaje nebo malinovky.

A ještě nezbytné pořadí na závěr 54. Stoša, 55. Bobik, 56. Radim, 58. Berďa, 78. Martin a 81. Malča. Dohromady to vydalo na krásných 378 bodů.

Všem patří velký dík za předvedený výkon a gratulace k dosaženým bodům.

Tak zase v sobotu LC

Malča


Foto od Berďovy ségry a Buri (kamarádka Bobiků). Omlouvám se za mírny narcismus, ale ta úvodní fotka je proste jedinečná! :) A za zmínku stojí i reklama na stromě!

3 komentáře:

 1. Díky, Malčo, za sepsání a téměř přesný komentář sobotní etapy. Chtěl jsem ho napsat sám, ale mám teď konferenční období, takže buď mluvím či poslouchám nebo jsem na nějakém rautu. K etapě mám také fotky, ale "Velký Bobik s malou nohou" mi je zakázal zveřejnit, protože je prý dá na web sám. Již v sobotu jsem mu je poslal, ale Bobik stále mlčí...

  A k té drobné nepřesnosti: Závod jsem dokončil hned za Radimem, tj. 57., ale pořadatelé udělali hrubou chybu aproximace a nespravedlivě mě zařadili na 58. místo?! Ale my víme své!

  OdpovědětVymazat
 2. Berďo dík za komentář. Tu chybu aproximace hned příště Luďovi při našem souboji omlátím o hlavu!!
  Malča

  OdpovědětVymazat
 3. Hezky jste se o vsem vyjadrili! Ja se konecne dostal ke zverejneni fotek, tak si je uzijte!

  OdpovědětVymazat