2.etapa LC 2019 - Krásná, most

       Příznivé počasí posledního týdne rozhodlo o tom, že se po třech letech opět poběží lysacupovská etapa z Krásné od mostu. Ano, je to tak, již před týdnem se nám rozběhl další LC seriál, ročník 2019 a celkem 17. ročník podle zápisů na webu. Před týdnem jsme také měli krásné počasí na prologu na Velký Javorník. Mě se tam vedlo hodně dobře a podobná očekávání jsem měl i na etapě včerejší. Chtěl jsem se prostě ještě trochu prokousávat pořadím vpřed. Na parkovišti se nás sešlo celkem sedmnáct členů z oddílu plus jedna posila z Prahy, všichni ve veselé náladě. Někteří se chystali jako doprovod, jiní zase chtěli rubat o sto šest. Od parkoviště jsme se museli necelý kilometr rozklusat směrem na start. Bylo hezky teplo, tak jsem vyrazil polehku v krátkém tričku. Na startu jsme se seřadili do štrúdlu, pěkně podle výkonnosti.
       Lehce po desáté bylo od startováno a tak jak to na Krásné bývá, po dvou stech metrech se valilo přes louku prudce do kopca a pak už téměř furt stoupat a stoupat. Myslel jsem si, že jako ostřílený mazák Lysacupu, se postupně zařadím kde potřebuji a pak hezky plynule poběžím až na vrchol, případně vystupňuji tempíčko. Ovšem každý den je jiný, každým rokem jsme starší a přesně si to naplánovat prostě nelze. Takže jsem běžel na momentální pocit, na pár minut jsem se dokonce zařadil i za Pokyho. Sice mě hned napadlo jestli to trošku nepřepálím, ale nějak jsem se cítil, že to jde. Bohužel v půlce, někde v prudkém kamenitém korytě jsem poznal, že jsem na hraně. A hned potom kdy se povrch mění na krásnou travnatou pěšinu, kde se to dá rozjíždět, tak jsem začal ztrácet v pořadí. Posléze mě předběhl i Honzik z kategorie chlapců. Což nakonec bylo fajn, protože jednoho dne mě takhle sekne i vlastní synek Filip. Aspoň na to budu připraven, takový je prostě koloběh života a Lysacupu. Ovšem nic jsem nevzdával, pořád jsem měl někoho před sebou a někdo další mi zase funěl na záda. A já byl připraven vydat ze sebe vše i v závěrečných serpentinách. Věděl jsem, že Martin poběží hodně dobře, tipoval jsem tak na hranici první desítky (nakonec krásné 13.místo, smekám, gratuluji a děkuji za celý oddíl), pak jsem věděl že i Poky to umí pořádně hryznout (výborné 33.místo), no a já jsem byl třetí v pořadí a doufal jsem, že bychom mohli dát hranici 1200 bodů v týmech. Nakonec nám to o bod uteklo, no moje chyba, aspoň se zase můžu snažit příště. Ono to totiž vypadá, že Pražák se chytil a přijede nám znovu pomoct. Jo kouzlo Lysacupu zapůsobí někdy velmi silně a někdy navždy.
       Takže bando pořádně potrénujte, jezte a pijte střídmě, pracujte přiměřeně, spěte sladce, užívejte si všechny ty drobné radosti s dětmi, rodinami a přáteli a myslete pozitivně, ať se za týden ve zdraví a skvělé náladě sejdeme pod kopcem.

2 komentáře:

  1. Honzo nesmekej, negratuluj, neděkuj - běžel jsem mizerně. Z mého pohledu start sice v čele ale první dva km to nějak nebylo ono, ospalý, ztuhlý, lehce nervózní, jsem se propadl kolem 20. Za povzbuzování "šerpy" jsem zařízl Kubu Ambrose (no, ještě že tak:-D) ale držel jsem ve vláčku před sebou tak nějak zuby nehty. Kdyby nešlo o TÝM asi bych to zabalil a doběhl 16.. Ale pod těmi schody jsem si postupně vybavoval vás všechny, tu atmosféru a vřelé přijetí v Hošťálkovicích, a dodalo mi to odhodlní ještě z té mizérie zabrat a stahnout to o 3 místa. 13je mé oblíbené číslo ale je to málo, minimálně na tři kluky předemnou bych měl výkonnostně mít. Každopádně tenhe TÝM je super, strašně se mi líbí jak držíte pohromadě, je mi opravdu ctí za vás běhat, a pevně doufám že to příště splatím nějakým "jednociferným" umístěním! To poděkování patří úplně všem z TÝMU, všichni se úžasně podporujete, povzbuzujete, a zejména velký patří dík těm, kteří, přesto že nejsou nejryhlejší, to zvládnou vyběhnout i s batůžkem a vzít nám ostatním suché tričko :-) Tak v neděli !!

    OdpovědětVymazat
  2. Honzo krasně napsano.celych 8 měsicu jsem se těšil na tve članky...a neboj přide forma

    OdpovědětVymazat