4. LC - MAZÁK

Lysá, Lysá, Lysá!!! Celý podzim jsem se těšila, až zase zavítám na nepřekonatelný, magický, fascinující a všemi správnými běžci uctívaný královský zimní etapový závod – Lysacup. Konečně vše od minulého týdne ukazovalo, že by mi už nic nemělo bránit v účasti. Protože datum mého narození ukazuje na čtvrtý den v měsíci, a na dresu mé florbalové kariéry se vždy vyjímalo číslo čtyři, mazácky jsem si pro svůj letošní start vybrala etapu čtvrtou. Bohužel během úterního proběhnutí Olomócí si na mě zcela nečekaně, překvapivě a bez předchozího upozornění náhle vzpomněl Achilles, bájný skoro stejně, jako Lysacup.
A tak jsem se pokusila využít veškerý svůj fyzio um a vyzpravit se natolik, abych mohla v sobotu podpořit všechny VZS chalany a děvuchy. Protože jsem v rámci potřebné regenerace dopřávala tělu trochu klidu a zakusila, jaké to je pár dní bez běhu, snažila jsem se tělo připravit adekvátní nutriční výživou v podobě domácích buchet. Zde je třeba ocenit nespornou výhodu bydlení se sedmi dalšími studenty :). Každopondělní žranice v podobě ochutnávky dobrot od babiček a různých domácností se tento týden přehoupla do celotýdenního doplňování sacharidů, tolik potřebných pro pořádný výkon. V pátek bylo zřejmé, že tato strategie terapie byla úspěšná a v sobotu se ze mě stane opět řádný cyp, Lysacyp!
A tak už si to s Ivon, Jarkem a Berďou klušeme tři kilometry na start a především za těmi, které vždy ráda vidím :). Achilles mě stále lehoučce pronásleduje, ale už jen tak, abych dnes večer nezapomněla na řádné protažení. Zdravíme se se známými tvářemi a minuty před startem využívám k polemice, zda lísteček s čipem v návleku na lýtko vytratím nebo ne :).
Začíná mi být lehce zima a tak vítám startovní povel. Dav 280 běžců se dává do pohybu, startuju pěkně od zadních pozic a celý závod si užívám postup vpřed. Běží se mi hezky, Achilles slib o večerním protažení přijímá, navzájem se tedy respektujeme a už mě po celý závod nechává být. Díky! Na asfaltce probíhám kolem BOBika i Martina, po klidu a volnu si opět vychutnávám pohyb. Konečně zase běžím životem! Kamenů a strmosti přibývá, snažím se stále držet rovnoměrné tempo, dýchám zatím klidně a jediný cíl, který si dávám, je vydržet v běhu co nejdéle. Plynule vplouváme do mlhy, začínám lehce klouzat na mokrých kamenech. Bahno, ani vlhko mi nevadí, zjišťuju, že pořád můžu stejnoměrně běžet a běžet, a to mě tak těší, že mě poprvé napadá myšlenka, že by to mohl být můj první lysacupový celoběh. Mlha mě mate, už moc netuším, jak vysoko se nacházím, kolik strmých kamenitých zatáček mi ještě zbývá, ale vím, že už to mám za pár a že už to dám v běhu. Dobíhám k hladícímu bodu, lovím čip z nohavice :), endorfiny zářím a okamžitě plánuju koupení náramku na dalších 10 etap. Prostě jednou zkusíš a příští týden už musíš!
S Jarkem a Honzou vletíme do Šantánu, než zakoupíme horký čaj, Ivon, Verča a Berďa dobíhají za námi, ladíme detaily naší druhé tréninkové fáze. Dáváme si kolečko po lednové LH24, je to really najs. U Lukšince potkáváme chalany z BK Manín Považská Bystrica a já zjišťuju, že jsem prý vyhrála etapu. A tak je mi zase chvíli hej, i když nohy stále více těžknou a těžknou ... Při výplazu sjezdovkou už docela dost trpím. Je mi pořádná kosa, energie žádná, zato vichr řádný. V ruce kamínek, konečně po druhé na Lysé, myslím na Majkla a sbíhám se ségrou k mohylce. Pozdravím, zamávám, zavzpomínám ... Běžíme zpět do kameňáku a hned jak se uvolní místo v zadní části, okupuju pec, vyhřívám se, co to jde a sbírám teplo do zásoby. Vím, že se bude ještě hodit! Berďa s Jarkem nás rozmazlují čokoládou, margotkou, gumovými medvídky a tak směle navazuji na předchozí nutriční výživu :). Vždyť za týden jsou Visalaje! Posedíme, pokecáme, já dám opět pár loků piva, abych osvěžila paměť svých chuťových buněk. Závěrečný seběh si už opět vychutnávám a těším se na příští sobotu!
 
pořadí, čas
20 Pokorný Radim           00:46:38
49 Stoszek Jan          cca 00:51:00
69 Hrubý Daniel             00:53:05
77 Wojtyla Jaromír         00:53:29
89 Krejčiříková Denisa   00:54:25
127 Hegedüs Robert       00:57:34
132 Kotek Martin           00:57:57
143 Doležel Filip            00:58:35
161 Rudolf Munk           00:59:35
176 Krejčiříková Ivona   01:00:51
190 Beremlijski Petr       01:02:27
221 Hájková Lenka        01:05:54

Výsledky
Video F. Raška
Video Miro
foto: pepateamfm, Petra Chmurová, Martin Dedek, František Raška
článek: BezvaBěh
5 komentářů:

 1. Hej Deni, super článek, ty ten Lysacup miluješ uplně stejně jako já, takže Ti přeji co nejdelší souvislou sérii, tak na Visalájích papa.
  Stoša

  OdpovědětVymazat
 2. Tož krááásně jsi to napsala, užila a prožila a zabednila na stupínku nejvyšším :-). Konečně slušné ženské zastoupení a všechny v první půlce. Stošo, včera dobrá práce. Já jsem včera doslova projel start a ocitl se na chvostu startovního pole a dle očekávání, díky spánkovému deficitu to vůbec netáhlo, takže to bylo spíše pochodové cvičení ve znamení trápení :-). Druhé kolečko už bylo pro mě podstatně pozitivnější, takže se těším na příští týden :-).

  OdpovědětVymazat
 3. Stálo to za to, byl to fakt nádherný den! Těšim se na další etapu!!! :-) ivon

  OdpovědětVymazat
 4. Really najs :-D Rozepsat se s takovou chutí jen o jedné etapě svědčí o zamilovanosti do tohoto překrásného sportu a závodu :-) Když si mě na asfaltce předbíhala, jen sem tiše záviděl, že nemužu tak rychle běžet :-) snad se to se mnou zlepší, taky si chci ten běh tak užít. Martin

  OdpovědětVymazat